BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hello, I'm Harvey Milk, and I'm here to recruit you!

Filmas apie Harvį Milką (Harvey Milk): uždegantis politiškai aistringa jėga ir piverčiantis susimąstyti, kad viskas kažkur kažkada prasidėjo. Nuo žodžio ir mūšio.

Harvis Milkas, kurį vaidina buvęs Madonos vyras Šonas Penas (Sean Penn), gindamas ne tik gėjų, lesbiečių, senukų, neįgaliųjų bei šiaip įvairių keistuolių teises, kurių visuomenė ne tik norėtų nepastebėti bet ir pamiršti juos egzistuojant, 1977 m. tampa Amerikos pirmuoju  homoseksualiu valstybės pareigūnu, kurio dėka buvo pasirašytos pirmosios deklaracijos, ginančios šių žmonių teises darbo ir visuomeniniuose santykiuose. 

Filme yra atvirai demonstruojamos homoseksualius žmones persekiojančios šabloniškos nuostatos, kad jiems turėtų būti uždrausta auklėti bei mokyti vaikus (,,How do you teach homosexuality? Is it like French?”), kad homoseksualizmu yra užsikrečiama, kad tai yra liga, iškrypimas ir t.t. Milkas tikėjo, kad homoseksualiems žmonėms nustojus slapstytis ir meluoti sau ir artimiesiems, visuomenė galėtų pagaliau susieti homoseksualizmą, transvestizmą ir kitokį nuo ,,normos” nutolusį elgesį  su tikrais žmonėmis, jų gyvenimų pavyzdžiais, o ne tik su teorinėmis šių terminų apibrėžtimis. Milkas manė, kad homoseksualūs žmonės bus daug mažiau diskiriminuojami dėl jų seksualinės orientacijos ar gyvenimo būdo, jeigu jie gyvens atvirus ir nuoširdžius gyvenimus. Akivaizdu, kad jo nuostatos pasitivrtino, o puikūs to pavyzdžiai yra ne tik pati Milko politinė karjera, kuriant homoseksualistų bendruomenę bei jai atstovaujant, bet ir pakitusios Amerikos visuomenės nuostatos dėl to, kas anksčiau buvo laikyta nuodėminga ir iškrypėliška. 

Iš tiesų, tai yra klasikinis biografinis filmas, dvelkiantis kalifornietiška bei hipiška dvasia,  apie neelinę asmenybę, su pritrenkiamai tobula vaidyba ir nuostabiai optimistišku užtaisu, ir galiausiai juk verta kartais vėl prisiminti, kad laisvė - tai ne privilegija, o visuotinė ir niekaip neapribojama teisė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Milk. Harvey Milk.”
 1. hm, rašė:

  pritariu, išties geras filmas, daug jėgos, ryžto, pasiaukojimo, troškimų… Gera buvo žiūrėti. Įdomiai pinasi filmas su dokumentiniais kadrais. Nuostabiai vaidina S.Penn, ir ironiška, kad realiame gyvenime jis lupa savo žmoną, kitavertus, Holivudas plojo stovėdamas, kai jam teikė Oskarą už šį vaidmenį. Labai gerai praleidau sekmadienį.

 2. I’m still learning from you, while I’m improving myself. I definitely love reading all that is posted on your site.Keep the tips coming. I loved it!

 3. I’m pleased I found this weblog, I couldnt discover any info on this subject matter earlier to. I also operate a site and if you want to ever severe in a little bit of guest writing for me if possible really feel free to let me know, i am usually look for people to check out my site.

 4. We`ve been in the Sports Apparel business since 2000, serving tens of thousands of local and displaced sports fans around the US and around the world.

 5. @Asdrubal Bastardo: Ha!

 6. I want to thank Peter Graves for coming to Ojai and personally Id like to thank him for signing my rubber grasshopper. I enjoyed his dry sense of humor , his funny comment on enjoying his cigarettes, each and every one and his choice of movies to screen, Airplane. I hope he comes back!

 7. Hello! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

 8. I’m not sure exactly how I found this blog because I had been researching information on Real Estate in Oviedo, FL, but anyway, I have had a pleasant time reading it, keep it up!

 9. i listen to modern music. but this song is always mordern.

 10. Good day, Can I export your page photo and use that on my personal web site?

 11. @Jrock: Its early.

 12. I just want to mention I am all new to blogging and definitely enjoyed this blog. Very likely I’m likely to bookmark your blog . You absolutely come with incredible posts. Regards for revealing your blog.

Komentuokite