BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Meilė chol

Turbūt cholera. Bent jau mirtis greita. Nes šis filmas žudo lėėėėėėėtaaaai ir banaliai: bloga vaidyba, matomu grimu, plokštumu, vulgaria erotika ir beprasmybe.

Filmas, pasirodo, buvo kurtas pagal G. G. Márquez’o romaną ,,Meilė choleros metu“, bet filme nei choleros nei juo labiau meilės neradau. Siužetas klostosi taip: XIX a. Kolumbijoje gyvenantis Florentino Aziza (vaid. Javieras Bardemas) įsimyli turtuolio dukrą Ferminą Dazą (vaid. Giovanna Mezzogiorno). Nuo pat pradžių Florentinas man pasirodo įtartinas, mąsčiau sau: silpnaprotystė, opijus, vidurių užkietėjimas, choleros simptomai? Ne, pasirodo, jis buvo poeta! Taigi, jaunuolių meilės Ferminos tėvas nepalaimina ir jie ima susirašinėti laiškais, prisiekinėdami amžinąja meile. Nestabilios psichikos poetas taip įsijaučia, kad ima kliedėti ir jo gyvenimo misija tampa tiesiog mylėti Florentiną. Prabėgus porai metų, jaunuoliai netikėtai susitinka turguje, ir Fermina išvydusi apsiseilėjusį Fermino veidą suvokia: ,,Dieve, ne!” Ir ačiū Dievui.

Florentinas žudosi, jam laikas slenka sunkiai ir tik eilėraščiai-vizijos ir naujai atrasta veikla, padeda prastumti 51 vienerius metus. O veikla…. na, ji tokia savotiška: Florentinas užveda metraštį, kuriame skaičiuoja ir aprašinėja kiekvieną savo kūnišką (net ne meilės) nuotykį, sau tvirtindamas, kad tik tai jam gali padėti išgyventi Ferminos netektį. Po pusės šimtmečio ir kelis tomus užėmusios moterų registracijos (matyt, gyventojų registracijos ištakos) Florentinas pasiekia gėdos nedarantį solidų 600 aukų skaičių. 

Fermina tuo metu išteka už ko jai ir pridera - gerbiamo daktaro Urbino (vaid. Benjaminas Brattas), dalyvauja visuomenės gyvenime, pagimdo vaikų, išnarplioja savo vyro neištikimybę. Tiek prisikankinusi filmo gale jau ir pati nesupranta, ar tos meilės išvis būta….

Na, o nuo šios vietos jau filmas pavirsta komedija, ir aš jau daug daug juokiuosi, turbūt net aktoriai pavargo nuo to, kaip prastai jie atrodo tobulos Kolumbijos gamtos fone. Fermina, sulaukusi 70 metų tampa našle, o Florentinas - turtingu laivų kompanijos savininku.  Meilė jį nuveda į Ferminos namus ir josios širdis jau nebesuklysta šįkart: jie pabėga laivu ir ištirpsta amžinybėje.

G. G. Márquez’u aš tikrai pasitikiu ir žinau, kad jo vaizduotės ir žodžio galia nesukūrė šio demono. Taip, pagrindinė siužeto linija yra sukurta Gabrieliaus, bet net ir srauni upė be požeminių upelių greitai nusenka, taip nutiko ir šiam filmui, netekusiam magiškojo realizmo prieskonių.

Tragedija.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Geriau cholera ar filmas?”
 1. Gerai, kad perskaičiau, nes jau ruošiausi jį žiūrėti…

 2. hm, rašė:

  susinervijau, nes parašiau ilgiausią komentarą, ilgiausiai krovė, o po to išmetė klaidą ir tenka pradėti nuo pradžių. Nesivarginčiau tiek labai, jei šitas filmas nebūtų dar labiau įsiutinęs. O mes tikėjomės romantiško vakaro… Su Bardemu… Bet jo vaidinamas apsimyžęs maišu trenktas poetas atgrasė nuo bet kokios romantikos. Ir dabar kurį laiką niekaip nepavyks jo atsieti nuo šio klaikaus vaidmens. Suprantu, kad Lotynų Amerikai tokie seilėjimais apie meilę būdingi, bet juk tai Markeso kūrinys, o Markeso dvasios filme nė su žiburiu nerasi, gal tik vos vos užuosi. Vienintelis įdomus ir savotiškai neįprastai pavaizduotas momentas - pirmoji Ferminos naktis su daktarėliu. Nežinau, bet gal tik mane tokia saldi įtampa apėmė. Vis gi romantikos buvo tikimasi… Aktorių “sendinimo” technika išties nevykusi, turint omeny, kad šiuolaikinės technologijos daug pažengusios toje srityje, užtenka prisiminti “B.Batono” istoriją. Vienžo, daug šenkos dėl šnipšto.

 3. “Besides, honor killings are based on religious beliefs, mainly Islam.”

 4. But why would Hitlers little helper, Herr Soros, having bought the dog, be bothered to do his own barking?

 5. Really like your websites details! Undoubtedly a wonderful provide of information that is extremely helpful. Keep on to hold publishing and that i’m gonna proceed studying by the use of! Cheers.

 6. Hmm it appears like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to everything. Do you have any suggestions for newbie blog writers? I’d genuinely appreciate it.

 7. Re Eric Bischoffs reply:Well done, Eric. Its a joy to see so much TRUTH (for a change) packed into one paragraph. Thank you.

 8. Hi there! I just would like to give a huge thumbs up for the good info you’ve got right here on this post. I can be coming back to your weblog for more soon.

 9. I am often to blogging and i actually appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

Komentuokite